TR |  EN |  RU |  AR
Akıllı Binaların Kimyasında Deser Kimya Var!
October 26, 2018, 10:20 am
Detaylar

 

Artık Kompleks yapılar olan binalar gerek inşaat aşamasında gerekse işletme esnasında ciddi bir Kimya partnerine ihtiyaç duyuyor.

 

Büyük site ve binalar Deser Kimya ile proje aşamasından itibaren çalışabilmektedir. Proje aşamasında su sistemlerinin seçimi ve projelendirilmesi, doğru ve efektif sistemlerin seçiminde deneyimli mühendis kadromuz danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

Projenin hayata geçirilmesinde Deser Kimya su hazırlama ve şartlandırma sistemlerinin imalat ve montajını uzman ekipleri ile yapmakta ve devreye almaktadır. Büyük projelerde için çok önemli olan içme ve kullanma sularının dezenfeksiyon ve sanitasyon için; gerekli sistemler de tarafımızdan kurularak devreye alınmaktadır.

 

Artık detaylandırılmış olan; üzerinde çeşitli sensörlerin olduğu ısıtma ve soğutma sistemleri kirliliklerden arındırılmak için flushing işlemine Deser Kimya ekipleri tarafından tabi tutulmakta, analiz ve kontroller sahada yapılarak temiz olarak; gerekli kireçlenme ve korozyona karşı koruyucu kampaundlar ilave edilip işletmeye alınmak üzere teslim edilmektedir.

 

Özellikle soğuk bölgelerde kışın konforal sistemlerin donmasını ve korozyonu önlemek için distribütörü olduğumuz BASF firmasının donma ve korozyon katkısı Glythermin dozajlanarak koruma altına alınmaktadır.

 

Isıtma ve soğutma sistemlerinin korunmasında dünyanın en iyi üreticilerinden ithal edilen hammaddeler ile formüle edilen kimyasallarımız hastane sistemlerinin problemsiz olarak çalışması  için gerekli otomasyon sistemleri ile dozlanması da tarafımızdan hayata geçirilmektedir.

 

Artık dünyada vazgeçilmez olan lavabo ve duşlardan gelen suların arıtılarak tekrar rezervuarlarda kullanımı için kurulan gri su arıtma sistemleri tarafımızdan projelendirilmekte, montajları yapıldıktan sonra devreye alınmaktadır. Su faturalarında % 40 a varan tasarruflar sağlanmaktadır.

 

Deser Kimyanın uzmanlık konularından olan Akıllı Binaların işletmelerinin devamlılığı için düzenli servis, analiz ve danışmanlık hizmetleri; deneyimli kimyager ve mühendis kadromuz tarafından yürütülmekte, raporlanmaktadır.

 

Değerli Binalarınızın Suları Deser Kimya’ya Emanet!