June 21, 2018, 4:56 pm
Detaylar
Detaylar

Kapalı devrelerde korozyonun kontrolü hiç bu kadar kolay olmamıştı! Bu güne kadar klasik korozyon kuponu (KK) yöntemi ile genellikle iş işten geçtikten sonra elde edilen datalar ve değerlendirme algoritmasına ulaşmak bu kadar kolay olmamıştı. Şimdi Elektronik Korozyon Sensörü (ECS) sayesinde sürekli korozyonu kontrol edilebilir bir kapalı devreniz olması gayet kolay.

Amerika’da korozyonun ekonomide yaptığı tahribatın % 3 cıvarında olduğu tahmin edilmektedir. Burada değişimler, üretim kayıpları göz önüne alınmış olup sipariş ve müşteri gibi kayıplar göz ardı edilmiştir.

Kapalı devre sistemlerinde şimdiye kadar korozyon ölçmenin iki yöntemi vardı.

•          Su karakteristiğini ölçmek (Analiz)

•          Korozyon Kuponu sisteme ekleyerek çıkartıp konulan metaldeki ağırlık farkını miktarını ölçmek (KK)

Yukarıdaki sistemlerin dezavantajları:

•          (Analiz)Su karakterindeki değişimleri gözden kaçırabilmek (ölçümden sonra taze su alındıysa)

•          (Analiz) Basınç kayıplarından dolayı sisteme alınan oksijenin yarattığı korozyonu görememek

•          (KK) Sürekli ölçüm alamamak, sistemdeki sorunların nedenini gerçek zamanlı görememek

•          (KK) Kesin miktar ölçememek

Dijital korozyon kuponu sayesinde gerçek zamanlı görülebiliyor sistemde oluşan korozyonun sebeplerini anlayabiliyor ve Deser Kimyanın sunduğu analiz + ürün sayesinde sorunun kaynağına inilebiliyor.

Ürün hassasiyeti ve kesinliği vurgulanabilir. Elektronik düzenin ve probun üzerindeki elektronik aksamların senkronize bir şekilde çalışması sayesinde probun ucundaki metal kısımının ne kadar eksildiği (KK ile aynı prensip, daha iyi) ölçülür bu değişimler aynı zamanda sıcaklık ile ilişkilendirilerek yorumlanabilir grafikler ortaya sunar.

ECS; İnternet, Ethernet ve kuru kontak BMS sistemleri ile bağlanarak data halihazırdaki merkezi kontrol sistemlerine entegre edilebilir.

Deser Kimya’nın 2018 ürün gamına eklenen ECS önce Deser Kimya mühendislerimiz tarafından sahada denenmiş sonuçlar değerlendirilmiş ve satış-servis paletine alınmıştır. Konu ile ilgili olarak deneyimli kadromuzdan destek alabilirsiniz.

WhatsApp Destek